دکتر فرهمند سوالات متداول

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟

انواع عمل‌های جراحی لاغری مانند عمل اسلیو معده یا عمل بای پس معده و… شاید یکی از سریع‌ترین روش‌های از بین بردن اضافه وزن افراد باشد اما به هر صورت یک راهکار پزشکی است و برای تصیم‌گیری مبنی بر انجام آن باید با پزشک متخصص از جمله دکتر فرهمند مشورت کرد.

چه کسانی میتوانند عمل اسلیو معده انجام دهند؟

افرادی که به هر دلیلی می‌خواهند عمل جراحی لاغری را برای تناسب اندام و کاهش وزن خود انتخاب کنند باید در وهله‌ی اول یکسری از شرایط را در نظر بگیرند.

وزن به تنهایی نمی‌تواند معیار لازم و کافی برای انجام عمل جراحی باشد بلکه تناسب قد به وزن معیار اصلی عمل جراحی اسیو معده و بای پس معده است. افرادی که شاخص توده بدنی یا Body Mass Index آنها که به اختصار BMI گفته می‌شود، عدد بالای 35 را نشان دهد و یکی از بیماری‌های فشار خون، دیابت، کبد چرب، آپنه خواب و بیماری‌های دیگری که ناشی از چاقی برای شخص به وجود آمده باشد را داشته باشد از گزینه‌های اصلی برای انجام عمل جراحی اسلیو معده و یا انواع دیگر عمل‌های جراحی لاغری هستند.

شاخص توده بدنی که بالاتر نیز در متن به آن اشاره شد، ابزاری است تا سلامت بدن شما را با تفسیر فاکتورهایی از قبیل سن، وزن، قد و جنسیت محاسبه می‌کند؛ اعداد بدست آمده که تحت عنوان BMI بدن است نشانگر سلامت جسمانی بدن شما است:

کمبود وزن شدید: کمتر از ۱۶
کمبود وزن: از ۱۶ تا ۱۸٫۵
نرمال: از ۱۸٫۵ تا ۲۵
اضافه وزن: از ۲۵ تا ۳۰
چاقی درجه یک: از ۳۰ تا ۳۵
چاقی درجه دو: از ۳۵ تا ۴۰
چاقی کلاس سه: بیش از ۴۰

همینطور افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها بالای 40 است اما هیچ گونه علائم و عوارض ناشی از افزایش وزن را ندارند نیز از کاندیدای اصلی انجام عمل هستند.

در کنار موارد بالا که داشتن آنها از شرایط عمل می‌باشد، شخص باید از سلامت عمومی جسمانی نیز برخوردار باشد تا بتواند عمل جراحی را به خوبی پشت سر بگذارد.

بدون شک باید به توصیه‌های پزشک و جراح متخصص، قبل و بعد عمل گوش کنید تا به بهترین نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.