دکتر فرهمند مجله سلامت و لاغری

1402/11/15تاریخ انتشار:

زمان مطالعه:3دقیقه

نظرات در مورد عمل لاغری

نظرات بیماران در مورد عمل لاغری به متقاضیان جدید کمک می‌کند تا بهترین تصمیم ممکن در مورد انتخاب عمل لاغری را داشته باشد. در این مطلب از مجله سلامت و لاغری دکتر فرهمند به بررسی نظرات بیماران مختلف در مورد عمل‌های لاغری می‌پردازیم. در نظر داشته باشید که نظرات در مورد عمل لاغری ممکن است منحصربه‌فرد بوده و از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد. تمامی اسامی و اطلاعات استفاده شده در این مطلب، به دلیل حفظ حریم خصوصی اشخاص، مستعار و نزدیک به واقعیت بیان شده است.

نظرات در مورد عمل لاغری بای‌پس معده

نظر بیمار اول، که عمل بای‌پس معده انجام داده‌اند، برای شما آماده شده است. ایشان 13 ماه پس از عمل بای‌پس معده موفق به کاهش وزن 63 کیلوگرمی شده‌اند. نظر ایشان در مورد عمل لاغری از زبان خودشان به شرح زیر است:

“من این نظر را 13 ماه بعد از عمل بای‌پس معده می‌نویسم. در حال حاضر، وزن فعلی بنده 56 کیلوگرم شده است! قبل از اقدام برای انجام عمل بای‌پس معده، وزنم حدود 120 کیلوگرم بود و انرژی بسیار کمی داشتم. در حال حاضر با کاهش وزنی که داشته‌ام، نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر روحی احساس بهتری دارم. هرگز فکر نمی‌کردم که اضافه وزن و چاقی اعتماد به نفس من را کاملا از بین ببرد. من از نوجوانی با اضافه وزن دست و پنجه نرم می‌کردم و رژیم‌های غذایی و برنامه‌های تمرینی زیادی را امتحان کرده‌ام که هیچ کمکی برای کاهش وزن به من نکرده‌اند.

با توجه به شرایط جسمانی و میزان اضافه وزن بنده و مشاوره با جراح لاغری، پیشنهاد انجام عمل بای‌پس معده به بنده داده شد. پس از انجام تحقیقات و بررسی نظرات بیماران در مورد این عمل لاغری، تصمیم به انجام آن گرفتم. این عمل لاغری به من آموخت که چگونه با غذا رابطه بهتری داشته باشم. این به من کنترل میزان و انتخاب‌های سالم‌تر وعده‌های غذایی را آموخت. اما نباید خودم را از چیزهایی که از آنها لذت می‌برم محروم کنم. چرا که می‌توانم در حد اعتدال از آن‌ها لذت ببرم. امیدوارم به اشتراک‌گذاری تجربه من به متقاضیان عمل لاغری کمک کند تا بدانند امید وجود دارد و از سفر خود به سمت یک سبک زندگی سالم دست نکشند.”

نظرات در مورد عمل لاغری اسلیو معده

در این قسمت، به بررسی نظرات بیماران در مورد عمل لاغری اسلیو معده می‌پردازیم. نظر بیمار عمل اسلیو معده را از زبان خودشان بخوانید:

عمل اسلیو معده

“وقتی به عکس‌های قبلی خودم نگاه می‌کنم، تنها چیزی که می‌خواهم انجام دهم این است که گریه کنم! اضافه وزن و چاقی باعث شده بود که به بیماری‌های مختلفی مانند فشارخون بالا، دیابت نوع دوم و آرتروز زانو و گردن شوم. دیابت نوع دو من به 12 رسیده بود، مشکلات کلسترول داشتم و در یک سال گذشته، به برخی از مشکلات فشار خون مبتلا شده بودم. برای بهبود این شرایط باید فکری می‌کردم. پس از بررسی‌ها و پرس‌وجو فراوان، با عمل اسلیو معده آشنا شدم. برای انجام آزمایشات و غربالگری‌های عمل اسلیو اقدام کردم و متوجه شدم برای انجام دادن این عمل لاغری، مشکلی ندارم.
این بهترین تصمیمی بود که تا به حال گرفتم! مشاهده می‌کنم که عدد روی ترازو کاهش پیدا کرده و وضعیت سلامتی من بهتر شده است! بهتر می‌خوابم، تقریباً هیچ دارویی مصرف نمی‌کنم و حتی درد شدیدی در مفاصلم احساس نمی‌کنم و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به گذشته دارم. فرزندان من بزرگترین مشوق‌های من هستند. فقط به یاد داشته باشید، عمل اسلیو معده اصلا راحت نیست. این عمل لاغری یک تغییر سبک زندگی است ارزشمند خواهد بود. من هنوز هم می‌توانم غذاهایی را که دوست دارم بخورم، اما در حجم‌های کوچکتر! من دیگر نوشابه و نان نمی‌خورم و حتی هوس آن را ندارم. عمل اسلیو معده به معنای واقعی کلمه من را نجات داد!

نظر بیمار دوم در مورد عمل اسلیو معده

نظر بیمار بعدی در مورد عمل لاغری اسلیو معده را از زبان خودشان بخوانید:

من منیره هستم. پنج سال پیش اضافه وزن من به یک مشکل جدی تبدیل شده بود. هر دو انگشت شست پام شروع به بی‌حسی و لمس شدن کرده بودند. متوجه یک بیماری جدید شدم. به پزشک مراجعه کرده و متوجه شدم که دیابتی هستم. قند من 850 بود و ممکن بود هر لحظه به کما برم. پس سعی کردم وزن کم کرده تا بتوانم قندم را کنترل کنم. کاهش وزن خیلی سخت بود. پس از ماه‌ها تلاش برای کاهش وزن، تصمیم گرفتم در مورد عمل‌های لاغری نیز تحقیق کنم. پس در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در مورد عمل لاغری خوندم و برای مشاوره از چند پزشک نیز اقدام کردم. واقعا نمی‌دانستم چه انتظاری از عمل لاغری باید داشته باشم.

من یک دیابتی نوع 2 بودم و طبقه بندی من چاق بود. سایز کمرم 44 بود و یک پیراهن 3X می‌پوشیدم. یکی از بزرگترین چیزهایی که من دارم و همیشه به یاد خواهم داشت این است که به من گفته شد وقتی شروع به کاهش وزن کردی و احساس خوبی نسبت به خودت داشتی، بقیه از خود مراقبت خواهند کرد. حق با او بود. زندگی من به طرز چشم‌گیری تغییر کرده است. از مردم خیلی تعریف می‌کنم. حفظ وزن فعلی برای من بسیار آسان خواهد بود. اگر به دنبال این هستید که زندگی خود را به سمت بهتر شدن تغییر دهید و فکر نمی‌کنید که ممکن است، پیشنهاد می‌کنم حتما با جراح عمل لاغری مشورت کنید. من اسلیو معده انجام دادم و از نتیجه راضی هستم، پس شما هم می‌توانید!

در این مطلب به بررسی کامل نظرات در مورد عمل لاغری پرداختیم. در صورتی که هریک از عمل‌های لاغری را انجام داده‌اید، برای کمک در تصمیم‌گیری سایر بیماران برای انتخاب بهترین عمل لاغری، نظرات خود را در انتهای این صفحه به صورت کامنت برای ما ارسال کنید.

دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =