دکتر فرهمند مجله سلامت و لاغری

1402/11/3تاریخ انتشار:

زمان مطالعه:2دقیقه

نکات مهم خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده

برنج به عنوان قوت غالب ایرانیان استفاده می‌شود. یکی از سوالات رایج بیماران ایرانی این است که خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده مجاز است یا خیر؟ در این مطلب از مجله سلامت و لاغری دکتر فرهمند به بررسی خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده می‌پردازیم.

خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده

خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده به این بستگی دارد که بدن بیمار چقدر با سایز و حجم معده جدید سازگار شده است. به طور معمول، بیماران حدود 3 ماه بعد از عمل اسلیو معده می‌توانند مصرف برنج را شروع کرده و آن را در رژیم غذایی خود بگنجانند. به این نکته مهم توجه داشته باشید که خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده می‌تواند منجر به سنگینی معده شود. حجم و میزان برنج مصرفی را کنترل کنید تا نشتی معده بعد از عمل اسلیو اتفاق نیفتد.

بعد از عمل اسلیو معده، بیماران باید از یک رژیم غذایی خاص پیروی کنند تا به بدنشان اجازه بهبودی داده و به آرامی با حجم جدید معده خود سازگار شود. رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده معمولا مراحل مختلفی را طی کرده و هر مرحله، بافت‌ها و انواع جدیدی از غذاها را به معده بیمار معرفی خواهد کرد. چهار مرحله اصلی رژیم غذایی عمل اسلیو معده شامل فاز مایعات شفاف، فاز مایعات کامل، غذای نرم یا پوره شده و مرحله آخر، فاز غذای جامد خواهد بود.

نکات مهم خوردن برنج بعد از عمل اسلیو

زمانی که قصد دارید خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده را مجددا شروع کنید، باید به یک‌سری نکات مهم توجه داشته باشید. از آن‌جایی که اندازه و حجم جدید معده شما مقدار غذایی را که می‌توانید مصرف کنید را محدود می‌کند، حجم برنج را محدود کنید و به تدریج و در حد تحمل معده، حجم آن را افزایش دهید. بهترین برنج بعد از عمل اسلیو معده، برنج قهوه‌ای است. برنج قهوه‌ای در مقایسه با برنج سفید کمتر فرآوردی شده و فیبر، ویتامین و موادمعدنی بیشتری خواهد داشت. برنج قهوه‌ای بهترین و سالم‌ترین گزینه برای بیماران عمل اسلیو معده خواهد بود.

خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده

نکته دیگری که برای خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، این است که برنج را آهسته خورده و کامل آن را بجوید. برای جلوگیری از پرخوری و جلوگیری از عوارض احتمالی ناشی از خوردن غذاهای بعد از عمل اسلیو معده، آهسته خوردن و کامل جویده آن، بسیار مهم است. نکته آخر خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده این است که، پس از خوردن برنج، در صورتی که احساس ناراحتی یا درد در شما شکل گرفت، مصرف برنج را قطع کرده و علائم خود را به جراح اسلیو خود گزارش کنید.

خوردن برنج بعد از عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین مراحل انتقال رژیم غذایی، به رژیم غذایی جامد است. برای خوردن برنج بعد از عمل اسلیو بسیار مهم است که توصیه‌ها و دستورالعمل‌های جراح عمل اسلیو معده خود را بررسی و از آن‌ها تبعیت کنید. تبعیت از دستورات جراح عمل اسلیو معده در مراقبت‌های بعد از عمل، بهبودی و دستیابی به لاغری و کاهش وزن موفق و طولانی مدت موثر خواهد بود. برای بررسی رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده می‌توانید با مطب دکتر فرهمند نیز در ارتباط باشید.

دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =