دکتر فرهمند مجله سلامت و لاغری

1402/10/10تاریخ انتشار:

زمان مطالعه:2دقیقه

نکات مهم ورزش بعد از عمل اسلیو معده

بعد از عمل اسلیو معده کاهش وزن سریع اتفاق می‌افتد که منجر به چربی‌سوزی خواهد شد. ممکن است این چربی‌سوزی تا حدی اتفاق بیفتد که چربی‌های داخل بافت عضلانی نیز از بین برود. همچنین ممکن است همزمان با کاهش وزن بعد از اسلیو معده، عضله‌سوزی نیز اتفاق بیفتد. بهترین راه پیشگیری از عضله‌سوزی، ورزش بعد از عمل اسلیو معده است. در این مطلب از مجله سلامت و لاغری دکتر به بررسی ورزش بعد از عمل اسلیو خواهیم پرداخت.

ورزش بعد از عمل اسلیو معده

همانطور که گفته شد، ممکن است بعد از عمل اسلیو معده به همراه چربی‌سوزی، عضله‌سوزی نیز اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از عضله‌سوزی، ورزش بعد از عمل اسلیو معده موثرترین فعالیت ممکن خواهد بود. از شروع ماه دوم پس از عمل اسلیو می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را از سر بگیرید. بدن‌سازی، عضله‌سازی و شنا بهترین ورزش بعد از عمل اسلیو معده است. همچنین برای جلوگیری از افتادگی پوست و شل‌شدگی عضلات بهتر است حین ورزش، از مکمل‌های پروتئینی استفاده کنید.

برای انجام ورزش بعد از عمل اسلیو معده رعایت نکات زیر الزامی است:

1. بهترین زمان شروع ورزش بعد از عمل اسلیو معده

همانطور که گفته شد، از شروع ماه دوم پس از عمل اسلیو می‌توانید ورزش کنید. اگر عمل اسلیو معده شما به روش لاپاراسکوپی انجام شده باشد، باید بتوانید 7 روز بعد از این عمل لاغری فعالیت‌های روزانه خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهید. اما اگر عمل اسلیو شما به روش سنتی و با برش عرضی انجام شده است، ممکن است تا 12 هفته نتوانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

زمان دقیق شروع ورزش بعد از عمل اسلیو معده ممکن است در هر فردی متفاوت باشد. همچنین ممکن است در گروه مشخصی از بیماران، یک‌سری از فعالیت‌های ورزشی منع شود. بنابراین، بهتر است قبل از شروع ورزش با جراح خود مشورت کنید.

2. بهترین ورزش بعد از عمل اسلیو معده

بهترین ورزش بعد از عمل اسلیو معده نیز ممکن است برای هر بیماری متفاوت باشد. بهتر است برای شروع ورزش بعد از اسلیو معده از یک برنامه ورزشی سبک شروع کنید. به‌طور مثال، 10 دقیقه در روز فقط پیاده‌روی کنید و به مرور زمان، برنامه ورزشی خود را افزایش دهید. در نظر داشته باشید که ورزش باید جوری باشد که احساس تنگی نفس کنید و ضربان قلب شما تندتر شود.

بهترین ورزش بعد از عمل اسلیو بدن‌سازی، شنا، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، یوگا، رقص و ایروبیک است.

3. مقدار ورزش بعد از عمل اسلیو معده

توصیه می‌شود که بزرگسالان، بعد از عمل اسلیو معده فعالیت روزانه داشته باشند. در طول یک هفته، حداقل باید 150 دقیقه ورزش کنید. دوره‌های ورزشی شما باید حداقل 30 دقیقه باشد. پس از گذشت مدت زمان 6 ماه، می‌توانید این مقدار را افزایش دهید.

4. مزایای ورزش بعد از عمل اسلیو معده

حفظ کاهش وزن، افزایش سوخت‌وساز (متابولیسم) بدن، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، کمک به توسعه و حفظ قدرت عضلات، حفظ سلامت استخوان، جلوگیری از افتادگی پوست و شل شدن عضلات و بهبود سلامت کلی بدن از مزایای ورزش بعد از عمل اسلیو معده خواهد بود.

در این مطلب به طور کامل به بررسی ورزش بعد از عمل اسلیو معده پرداختیم. در صورتی در رابطه با ورزش بعد از عمل اسلیو معده سوال یا مشکلی دارید، می‌توانید در انتهای این صفحه به صورت کامنت برای ما ارسال کنید تا در کمترین زمان ممکن، پاسخ سوال خود را بیابید.

دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یک =