دکتر فرهمند مجله سلامت و لاغری

1402/8/14تاریخ انتشار:

زمان مطالعه:4دقیقه

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو و یا عمل بای پس دغدغه بسیاری از بیماران است. همانطور که تمام اتفاقات بعد از عمل اسلیو مانند کمری سفت‌تر، ران‌های باریک‌تر و شکمی کوچک‌تر را در ذهن خود به تصویر می‌کشید، ممکن است شل شدن و افتادگی پوست بعد از عمل برای شما مهم‌تر باشد. یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی که بیماران عمل اسلیو معده تجربه می‌کنند، افتادگی پوست است.

باید بدانید چرا افتادگی پوست پس از کاهش وزن اتفاق می‌افتد و در وهله اول چه کاری می‌توانید انجام دهید تا از بروز آن جلوگیری کنید. در این مطلب از مجله سلامت و لاغری دکتر فرهمند کاملا این موضوع را بررسی کرده‌ایم.

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری

اولین چیزی که باید از سر راه بردارید، این است ک بدانید افتادگی پوست پس از کاهش وزن فقط مختص به عمل لاغری اسلیو نیست. چه از طریق رژیم غذایی و چه از طریق ورزش وزن کم کنید، افتادگی پوست یک عارضه جانبی بالقوه است.

اساسا اضافه وزن و چاقی می‌تواند باعث ایجاد استرس بر روی فیبرهای کلاژن و الاستین در پوست شما شود. این‌ها فیبرهایی هستند که به پوست شما خاصیت ارتجاعی داده و به آن اجازه می‌دهد که با نوسانات وزن یا بارداری به جای قبلی خود برگردد.

هرچه مدت طولانی‌تری اضافه وزن و چاقی داشته باشید، احتمال افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو بیشتر می‌شود.

احتمالا، درجاتی از افتادگی پوست بعد از لاغری اسلیو را تجربه خواهید کرد. با این حال، این افتادگی پوست تضمینی نیست و ممکن است برای برخی بیماران اتفاق نیفتد. بنابراین، اگر افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو برای شما یک نگرانی است، از انجام عمل اسلیو پشیمان نشوید.

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو

افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو معده

هیچ پیشگیری تائید شده و مطمئنی برای جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو وجود ندارد. با این حال، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای به حداقل رساندن آن انجام دهید. این کارها، شامل استفاده از مکمل‌های کلاژن قبل از عمل جراحی، مرطوب کردن پوست خود با لوسین‌های حاوی کلاژن و الاستین، نوشیدن آب فراوان و انجام ورزش برای عضله سازی هستند.

در پایان، فعالیت‌ها و روش‌های متفاوتی برای جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو وجود دارد. با این حال، بسیاری از این کارها به ژنتیک و میزان آسیب فیبرهای کلاژن و الاستین بدن شما در زمان چاقی و اضافه وزن برمی‌گردد.

اگر در مورد جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری اسلیو سوال یا ابهامی داشتید، می‌توانید با رزرو وقت مشاوره از دکتر فرهمند از طریق شماره تماس 02122380167 پاسخ سوال خود را دریابید و برنامه‌ای برای جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل جراحی دریافت کنید.

دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =