دکتر فرهمند مجله سلامت و لاغری

1402/8/9تاریخ انتشار:

زمان مطالعه:4دقیقه

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری شکم

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری شکم به شما کمک می‌کند که انرژی کمتری برای لاغری صرف کنید. پیاده روی نه تنها یکی از بهترین اشکال ورزش به دلیل سادگی و سهولت آن است، بلکه برای تمام جنبه‌های زندگی نیز مفید است. افزایش ظرفیت قلبی – عروقی برای سوزاندن کالری بیشتر و در نتیجه کاهش وزن، بهبود خلق‌وخو، کاهش خطر ابتلا به دیابت، عملکرد بیشتر و بهتر مغز و محافظت در برابر از دست دادن تراکم استخوان را فراهم می‌کند.

علاوه بر این‌ها، پیاده‌روی می‌تواند به تسکین درد آرتریت و افسردگی نیز کمک کند. در این مطلب به بهترین زمان پیاده روی برای لاغری شکم در مجله سلامت و لاغری دکتر فرهمند می‌پردازیم.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

هیچ زمانی وجود ندارد که بهترین زمان پیاده روی برای لاغری باشد. در واقع، همه چیز به ترجیحات شما بستگی دارد. بهترین کار این است که بفهمید برای شما، کدام زمان بهتر است و به آن پایبند باشید. پیاده روی صبحگاهی، راهی عالی برای سوزاندن چربی و لاغری است. اگر فرد سحرخیزی هستید، ساعات اولیه روز ممکن است ساعت مناسبی برای پیاده روی سریع بعد از صبحانه باشد.

یک مطالعه نشان داده است افرادی که صبح پیاده روی می‌کنند انرژی بیشتری دارند و بهتر از کسانی که عصر پیاده روی می‌کنند با استرس مقابله می‌کنند. محققان می‌گویند که پیاده روی برای لاغری سطح یک ماده شیمیایی مغز به نام نوراپی نفرین را افزایش می‌دهد که زمانی که ما فعال هستیم، آزاد می‌شود. این مطالعه که در Current Biology منتشر شد، 16 نفر را به مدت 8 ساعت در دو روز متوالی، بین جلسات صبح یا عصر، مورد بررسی قرار داد.

اکثر مردم ایران، با مفهوم روزه آشنایی دارند؛ اما همه از پیاده روی روزه نمی‌دانند. این روش جدید ورزشی به عنوان راهی برای سوزاندن چربی بدون نیاز به تغییر رژیم غذایی یا ساعت‌ها تمرین در باشگاه ورزشی، محبوبیت پیدا کرده است. پیاده روی ناشتا، نوعی پیاده روی برای لاغری است که با معده خالی انجام می‌شود. این یکی از راه‌های فریب متابولیسم برای تسریع یا شروع کاهش وزن است.

برای انجام این پیاده روی، فقط کافی است روز خود را بدون خوردن یا نوشیدن چیزی شروع کنید و سپس برای پیاده روی سریع حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت بیرون بروید. این پیاده روی باید با سرعت نسبتا زیاد انجام شود. چرا که بدن شما را به سوزاندن چربی‌های ذخیره شده می‌رساند. برای اینکه متوجه شوید وضعیت چاقی شما به چه صورت است بهتر است به صفحه محاسبه bmi آنلاین مراجعه نمایید.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری تاثیرگزار نخواهد بود اگر پیاده روی سریع برای بالا بردن ضربان قلب نداشته باشید. مزایای فیزیکی پیاده روی سریع شامل تقویت عضلات، کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت و بهبود سلامت روان است. البته منظور از پیاده روی سریع، دویدن نیست. همچنین لاغر کردن صورت با ورزش پیاده روی و رعایت کردن رژیم غذایی نیز امکانپذیر است.

گفته می‌شود که اصطلاح «راکینگ» توسط نیروی دفاعی آفریقای جنوبی ابداع شده است. به این معنی که این نوعی راهپیمایی است که در آن کوله پشتی حمل می‌کنید و با سرعتی سریع راه می‌روید. راک زدن روشی موثر برای تمرین دویدن در مسافت، تناسب اندام یا فقط تفریح است. به غیر از پوشیدن کوله پشتی سنگین و ضربه زدن به دنباله، به مهارت خاصی نیاز ندارید.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

راک زدن همچنین یک راه عالی برای بهبود قدرت و تناسب اندام هوازی است. وقتی به درستی انجام شود، راک زدن محیطی را به شما ارائه می‌دهد که در آن می‌توانید محیط‌های جدید را کشف کنید و استحکام ذهنی و همچنین قدرت بدنی ایجاد کنید.

نکات مهم بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

در حالی که اکثر مردم فکر می کنند که لباسی که هنگام پیاده‌روی می‌پوشند چندان مهم نیست، اما واقعاً می‌تواند بر عملکرد آنها تأثیر بگذارد. لباس‌ها باید از موادی ساخته شوند که راحت باشند و در عین حال بتوانند با فرد کشیده شوند و حرکت کنند. همچنین نباید خیلی سفت یا محدود کننده باشند تا حرکات را محدود نکنند. برخی از نمونه‌هایی از لباس‌هایی که هنگام پیاده روی برای لاغری باید بپوشید، شلوار لی، گرمکن و تی‌شرت هستند.

بنابراین، پیاده روی در صبح بهترین زمان پیاده روی برای لاغری است و اگر می‌خواهید لاغری بیشتری داشته باشید، باید آن را به صورت ناشتا انجام دهید تا چربی بسوزانید! همچنین گفته شد که طبق تحقیقات، افرادی که صبح پیاده روی برای لاغری انجام می‌دهند، سطح انرژی بیشتری داشته و موفق به کاهش وزن بیشتری نیز خواهند شد.

دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =